30 maj '11

Po akredytacji

Polska Komisja Akredytacyjna, która w  kwietniu 2011r. oceniała kierunek Informatyka, przesłała  właśnie do uczelni raport będący podsumowaniem jej prac.
 Mamy wieloletnie  doświadczenie w przygotowywaniu raportu samooceny i w  negocjacjach z kilkoosobowym zespołem akredytującym, a mimo to bezpośredni kontakt  z Komisją wywołuje niemały stres.
Czy Komisja zauważy,  że z „prywatnych pieniędzy” zainwestowaliśmy  niemal 20 mln zł. na  wyposażenie pracowni i laboratoriów? Czy zauważy, że  nasze platformy e-learningowe cywilizują studia niestacjonarne?
Czy dostrzeże wysiłek wykładowców i kadry włożony w solidną realizację programów, stwarzanie  atmosfery  sprzyjającej  wysokiemu poziomowi nauczania, budowanie społeczności akademickiej?
Przesłany raport w pełni uspokaja  nasze obawy i niepokoje.
Jest on  wyrazem  fachowości oceniających nas Profesorów  z Warszawy, Gliwic i Poznania .

Ja jednak  przede wszystkim dziękuję naszym studentom i wykładowcom za godną  postawę.
Pracujmy tak nadal!