24 lut '22

Dzisiaj Wszyscy jesteśmy Ukraińcami

Dzisiaj obudziliśmy się w innej rzeczywistości. To, co wydawało się nam jeszcze niedawno niemożliwe, stało się. We wczesnych godzinach porannych Ukraina została zaatakowana przez wojska Federacji Rosyjskiej. Jest to bezprecedensowe złamanie prawa międzynarodowego i standardów cywilizowanych państw.

W obliczu tego wydarzenia pragnę zapewnić we własnym imieniu, ale przede wszystkim w imieniu Społeczności Akademickiej Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie o naszej solidarności z narodem ukraińskim i Ukrainą.  Nie ma i nie może być zgody na przemoc wojenną jako metodę rozwiązywania konfliktów.

W tych ciężkich chwilach pragnę szczególnie zwrócić się do licznego grona naszych ukraińskich Studentek i Studentów – nie jesteście sami, możecie liczyć na nasze wsparcie w tak trudnych dla Was i Waszych Rodzin chwilach.

Zachęcam Wszystkich do udzielania pomocy osobom potrzebującym np. za pomocą wyspecjalizowanych organizacji, jak: PCK (https://pck.pl), PAH (https://www.pah.org.pl) czy PCPM (https://pcpm.org.pl).

Z pełnym przekonaniem mówię: Dzisiaj Wszyscy jesteśmy Ukraińcami.