5 sie '11

Ból zęba

Najlepiej wyleczyć chore zęby przez  … ich ekstrakcję. Tak mówiono w czasach, gdy rozstawałem się  z moimi zębami  mlecznymi. Dzisiaj hasło to, wpisane w przeglądarce, pokazuje  tysiące terapii .
Wiele lat udowadniałem w różnych gremiach, że nasz system internetowego dokumentowania wyników studentów (SUSZI) zapewnia szczelność i precyzję  rejestracji wyników studentów. Kierownictwo i administracja  WSZiB  cierpiało  wraz z  naszymi słuchaczami na myśl o zdobywaniu PODPISÓW zaliczeń w indeksach i kartach osiągnięć dydaktycznych. Jak znaleźć wykładowcę, który jest ważnym menedżerem samorządowym albo profesorem zabieganym w uczelni na pierwszym etacie.  Nasi studenci niestacjonarni, często daleko od Krakowa, musieli kontaktować się z nieosiągalnymi wykładowcami. To ewidentna strata czasu i nerwów. Koszmar fikcyjnych działań..
Ale dręczyliśmy studentów, bo nas dręczyli państwowi nadzorcy. Wybaczcie!
W końcu ukazały się  zarządzenia Ministerstwa wydawane jako pokłosie  ustawy o szkolnictwie wyższym  z 2011, które pozwalają  na wyeliminowanie nieelektronicznych form rejestracji.
Tak więc, od nowego roku kalendarzowego,  żegnamy  bez żalu indeksy i karty.
Doniosły o tym  krakowskie gazety jako sukces UJ i AGH.
My mamy e-indeks oraz e-kartę od dziesięciu lat, ale dopiero dzisiaj to rozwiązanie uzyskało prawne potwierdzenie. I dlatego mogę  bez  obaw przyznać się do tego, że u nas to działa od lat
Życzymy innym uczelniom, aby  wprowadzenie e – indeksu też im się udało.