25 lis '11

We mgle

Od tygodnia gęsty smog spowił miasto, co przyczyniło się do „zamglenia” przez media istotnych problemów uczelni.

Po raz pierwszy od wielu lat dyskutanci zajmują się współdziałaniem  szkół wyższych i urzędu miasta.

Kij w mrowisko włożyła zastępca Prezydenta Magdalena Sroka , przyznając,  że miasto nie realizuje kampanii skierowanej do przyszłych studentów. W kolejnym numerze „Gazety Wyborczej” zabrał głos Rektor UJ Prof. Karol Musioł mówiąc, iż inne miasta prowadzą promocje swoich uczelni, zdając sobie sprawę z tego, jaki ubytek finansowy dla miasta oznacza brak studentów. Z kolei Rektor AGH, prof. Antoni Tajduś w następnym dniu zapytał, dlaczego miasto pomaga tylko uczelni założonej przez Prezydenta Jacka Majchrowskiego. Nic więc dziwnego, że w dzisiejszym wydaniu „GW” głos zabrał Rektor założonej przez prezydenta  Krakowskiej Akademii prof. Jerzy Malec, zaprzeczając rzekomej pomocy miasta dla uczelni, którą on kieruje. Redakcyjny tytuł jego wystąpienia jest nader przewrotny, brzmi: „Wsparcie, którego nie widać”.

Jest przecież inaczej i bardzo dobrze. Zrewitalizowane Zabłocie, piękne inwestycje, doskonałe rozwiązania komunikacyjne, napisy na tramwajach i autobusach. Dla młodych ludzi to ważny przekaz ze strony miasta: przyjeżdżajcie, jesteście tu mile widziani,..

Skończę, mówiąc wprost: też chciałbym tak mieć.