BLOG Rektora WSZiB Profesor Włodzimierz Roszczynialski pisze…

18sty/120

Zrobić coś ze swoim życiem po 50 – ce…

Zwiększająca się długość życia w Polsce (kobiety 80,4 lat ;  mężczyźni 72,3 lat) sprawia, że wzrasta liczba osób starszych, zmniejsza się natomiast przyrost naturalny, co stanowi znaczące zjawisko demograficzne współczesnych krajów rozwiniętych.

Szybkie przemiany społeczne i techniczne powodują, że osoby starsze  stają się wobec nich bezradne i zagubione.

Wyszliśmy temu naprzeciw – w WSZiB zainaugurowaliśmy Uniwersytet 50+.

W ramach uniwersytetu: ciekawe wykłady oraz zajęcia dodatkowe: języki obce, obsługa komputera, internetu. W Polsce szacuje się, że mniej niż 25% emerytów i rencistów ma dostęp i korzysta z internetu.

Nauczymy naszych słuchaczy na przykład:

korzystania z konta bankowego, płacenia rachunków via internet,  robienia zakupów bez wychodzenia  z domu. Pokażemy, jakimi sposobami można dzięki sieci utrzymywać kontakty z rodziną i znajomymi, jak korzystać  z portali społecznościowych, GG, for internetowych i maili; jak tą drogą oglądać filmy, słuchać muzyki, zwiedzać muzea.

Zachęcam do zapisania się do naszego uniwersytetu. To ważne, aby ludzie starsi, jeśli tylko zechcą, mogli aktualizować swoją wiedzę, orientować się w zmieniającej się rzeczywistości, być aktywni, zachować i zwiększać sprawność intelektualną.

 

Zakres tematyczny: Bez kategorii Dodaj komentarz
Komentarze (0) Trackbacks (0)

Brak komentarzy.


Leave a comment

Brak trackbacków.